02144761201تماس مستقیم با تعاونی
پیش فروش منطقه 22

پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در رابطه با پیش فروش برج ها و پروژه های در حال ساخت توسط تعاونی های مسکن در منطقه ۲۲ شما را آشنا کنیم ، و پاسخ سوالات شما را در خصوص  پیش فروش آپارتمان در منطقه ۲۲ را بدهیم ، با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم:

 پیش فروش آپارتمان در چیتگر( منطقه ۲۲ تهران )

 

درصورتی که گذرتان حتی به صورت اتفاقی در منطقه ۲۲ تهران افتاده باشد ، امکان ندارد این فکر که چطور در این منطقه میتوان واحدی پیش خرید کرد از ذهنتان نگذشته باشد به همین جهت ما توضیحاتی در رابطه با این سؤال برایتان میدهیم تا با شرایط آشنا شوید  :

پیش فروش در منطقه 22

پیش فروش در منطقه ۲۲

اگر در منطقه ۲۲ گشت و گذاری برای خرید و یا فروش ملک زده باشید بدون شک باکلمه پیش فروش برخورد کرده اید.

در ابتدا باید بدانید که تقریبا بالغ بر ۹۰ درصد برج‌هایی که درمنطقه ۲۲ و اطراف دریاچه چیتگر  مشاهده می‌نمایید تعاونی ساز بوده و به یکی از روش‌هایی که در زیر توضیح داده می‌شود ساخته و تحویل اعضا گردیده است.بنابراین علی ‌رغم تصوری که برای برخی افراد وجود دارد مبنی بر اینکه تعاونی‌ها واحد نمی سازند یا تحویل نمی‌دهند صحت ندارد و  اکثر برج های منطقه ۲۲ منطقه به دست تعاونی ها ساخته شده اند.

تاریخچه پیش فروش های منطقه ۲۲

بعد از  اقدام به ساخت تعاونی توسعه و عمران هادی به فرمان مقام معظم رهبری در منطقه۲۲ ، تعاونی مسکن های معتبری در منطقه ۲۲ اقدام به ساخت کردند ، تعاونی هایی که شامل عضو های ارتشی و سپاهی بودند ، و نیز تعاونی های معتبری با نظارت مستقیم اداره تعاون اقدام به پذیرش و عضو گیری آزاد کردند.

این تعاونی ها به کارکنان خود اعلام کردند که برای واگذاری واحد های در حال ساخت اقدام به ثبت نام کرده و عضو تعاونی مربوطه شوند و شروع به پرداخت اقساط واحد ها که طبق قرارداد  ساخت تعبیه شده بود کنند.

از همین رو تنها کسانی که در ارگان های نظامی عضو بودند میتوانستنند در منطقه ۲۲ به صورت پیش خرید صاحب خانه شوند.

در بعد افرادی که عضو تعاونی ها بودند به دلایل مختلف که مانند نتوانستن پرداخت اقساط تعاونی اقدام به فروش امتیاز خود کردند.

برای این که فردی دیگر بخواهد عضو تعاونی شده و در توانایی خرید پیش فروش در منطقه ۲۲ را داشته باشند ، نیاز است تا یک عضو در تعاونی جایگاه خود را با یک عضو جدید جابه جا کند ، از همین رو عضوی که در تعاونی بود برای سرمایه گذاری که در تعاونی انجام داده و اقساط را پرداخت کرده حق امتیاز دریافت میکرد.

دسته بندی پیش فروش های منطقه ۲۲

پیش فروش آپارتمان در حال ساخت در چیتگر و منطقه ۲۲ به ۳ دسته تقسیم می‌شوند و شما با توجه به میزان سرمایه و شرایطتان می‌توانید به این پروژه‌ها ورود کنید:

  • دسته اول پیش فروش های در حال ساخت توسط تعاونی ها و خرید امتیاز
  • دسته دوم خرید پیش فروش های در ساحت توسط تعاونی ها و خریدسهام
  • دسته سوم پیش فروش های شخصی ساز که شما با یک شخص حقیقی قرارداد میبندید

پیش فروش های سهامی

تعدادی از برج‌های در حال ساخت منطقه ۲۲ به‌صورت سهام یا به‌صورت متری واگذار می‌شود دلیل این نوع نحوه‌ی عرضه این است که برخی تعاونی ها با توجه به تعداد زیاد اعضا و از آنجا که نمی‌توانند همه اعضا خود را در یک پروژه جا دهند اقدام به واگذاری متری پروژه می‌نمایند که هر عضو بسته به سیاست پروژه اقدام به خرید یا سرمایه گذاری در چند متر از یک آپارتمان (مثلا ۱ یا ۱۰ متر) می‌نماید.

این نوع پیش فروش مناسب چه کسانی است؟

این نوع از خرید سهام ویژه کسانی است که توانایی مالی بالایی ندارند و یا قصد سرمایه گذاری با بودجه کم را دارند تا از این طریق بتوانند نسبت به مقدار سرمایه خود از ارزش افزوده پروژه بهره ببرند.

در این پروژه‌ها مقداری سهام تهیه می‌کنید و تا زمان به ‌اتمام رسیدن پروژه وقت دارید میزان سهام خود را به حدنصاب مشخص شده برسانید تا بتوانید واحد بگیرید.

حال اگر کسانی که سهام خود را نتوانستند به متراژ مورد نظر برسانند می‌توانند به قیمت روز آن‌را به فروش برسانند و یا با دیگر اعضای پروژه که آنها هم نتوانستند سهام خود را به حدنصاب برسانند، سهام‌ها را تجمیع کرده و واحد را بصورت شریکی (مثلا هر شخص ۲ دانگ) بگیرند.

پیش فروش در منطقه 22

پیش فروش در منطقه ۲۲

معایب خرید پیش فروش به صورت سهام

در پیش فروش به صورت سهام در عین حال شما نه صاحب واحد میشوید و نه سود چندانی نسبت به سهامی که خریداری کرده اید میبرید ، به این دلیل که قیمت این سهام ها به مرور زمان افزایش چندانی نخواهد داشت.

خرید پیش فروش با امتیاز

امتیاز چیست؟

امتیاز در معنا به معنی حق عضویت در یک تعاونی است . برای این که در تعاونی های معتبر نظامی ، که در منطقه ۲۲ در حال ساخت هستند عضو شوید باید یک حق امتیاز خریداری کنید . که با خرید حق عضویت یا حق امتیاز تعاونی شما را به عنوان عضو رسمی خود قبول می کند.

همانطور که در بالا اشاره نمودیم تقریبا ۹۰ درصد برج‌های درحال ساخت تعاونی ساز بوده و شما برای خرید و سرمایه گذاری در این پروژه ها باید حق عضویت یا امتیاز ۱ شخص که عضو پروژه مدنظر است را خریداری کنید تا جایگزین آن شخص در پروژه شوید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت پیش فروش های منطقه ۲۲

پروژه‌های تعاونی ساز شرایط مشخص شده و از پیش تعیین شده‌ای دارند و میزان نقدینگی خریداران این پروژه‌ها بستگی به پیشرفت فیزیکی کار، متراژ واحد و … مشخص می‌شود.

در پروژه‌های تعاونی ساز شما ۱ امتیاز خریداری می‌کنید که متراژ آن و پلان جانمایی واحد مشخص است اما طبقه آن واحد مشخص نیست و براساس پرداختی اقساط و خوش حسابی اعضا مشخص می‌گردد. به عنوان مثال تعاونی کاشانه همت مجهز به نرم افزار امتیاز بندی است ، که این نرم افزار بر اساس پرداخت سریع تر و به موقع تر هر یک امتیاز برای هر روز در نظر میگیرد که در زمان نهایی هر عضوی رتبه ای بالاتری در تعاونی داشته باشد ، انتخاب واحد و متراژ خود را نسبت به سایر اعضایی که رتبه پایین تری دارند انجام میدهد.

پیش فروش در منطقه 22

پیش فروش در منطقه ۲۲

قرارداد ساخت

به دلیل این که تعاونی های مسکن سودی از اعضا جهت ساخت دریافت نمی‌کنند و به عنوان یک شرکت سازنده اقدام به عمل میکنند ، قیمت ساخت به‌صورت علی‌الحساب می‌باشد.

پیش فروش آپارتمان های شخصی ساز در چیتگر

در این پروژه‌ها شما خریدی به مراتب راحت‌تر و شرایط بهتری را خواهید داشت زیرا در برج‌های شخصی ساز طبقه و واحد مشخص خریداری می‌کنید و همچنین برج‌های شخصی ساز امکانات بیشتر، متریال بهتر و طراحی زیباتری دارند و به‌صورت لوکس ساخته می‌شوند و طبیعتا قیمت بالاتری هم دارند.

در این پروژه‌ها خریداران مستقیم از شخص سازنده واحد را خریداری کرده و پرداختی به عنوان امتیاز ندارند و معمولا شرایط پرداخت پروژه‌ها بستگی به پیشرفت فیزیکی آن‌ها دارند.

از معایب این نوع پروژه ها به این امر میتوان اشاره نمود که شما با یک شخص حقیقی قرارداد ساخت را منعقد خواهید کرد. و هیچ گونه ضمانت اجرایی از شخص سازنده نخواهید داشت و اعتماد به این گونه پروژه ها بسیار سخت است.

خریداران از ابتدا می‌دانند که کدام واحد را در چه طبقه‌ای خریداری کرده‌اند و قیمت به‌صورت قطعی و بدون افزایش است و واحدها به‌صورت کامل با کابینت و کمد دیواری و سایر متعلقات تحویل داده می‌شود.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای پیش فروش آپارتمان در چیتگر چه قدر است؟

برای کسب اطلاعات در منطه ۲۲ و شرایط سرمایه گذاری و کسب اطلاعات در خصوص پروژه های در حال ساخت توسط تعاونی مسکن سازان کاشانه همت میتوانید با مشاوران فروش ما تماس حاصل فرمایید.

چگونه اعتبار یک پروژه در حال ساخت در منطقه را ارزیابی کنیم؟

برای کسب اطلاع در خصوص اعتبار و ارزندگی یک پروژه در حال ساخت ابتدا باید رزومه ی تعاونی سازنده را بررسی فرمایید و این امر را مورد بررسی قرار دهید که تعاونی مسکن پروژه های در حال ساخت خود را با چه سرعتی ساخته و پیش برده است ، مدت زمان تحویل پروژه های قبلی تعاونی چه مقدار بوده است.

پیش فروش در منطقه 22

پیش فروش در منطقه ۲۲

از سوی دیگر میتوانید با مراجعه به اداره تعاون از صحت و سقم پروژه در حال ساخت جویا شده و اطلاعات پروژه را مورد بررسی قرار دهید.

تعاونی ها بر اساس تعداد اعضا و حجم پروژه های در حال اجرا قابل شناسایی و اعتبار سنجی میباشند.

بهره برداری پروژه‌های منطقه ۲۲ در چه زمانی است؟

پروژه‌های این منطقه بسته به میزان پیشرفت پروژه از ۴ ماه تا ۴ سال آماده تحویل می‌باشد.

بهترین ناحیه در چیتگر برای پیش فروش آپارتمان کدام است؟

برای پروژه های با زمانبندی سه الی پنج سال منطقه مروارید شهر گزینه بسیار مناسبی است ، تعاونی مسکن سازان کاشانه همت در منطقه مروارید شهر در حال ساخت پروژه برج سران مروارید شهر است که  زمان تحویل این پروژه در سال ۱۴۰۱ می باشد. پروژه های اطراف دریاچه چیتگر که در حال ساخت هستند بعضا تحویل زود ده و بعضا زمانبندی سه الی ۵ ساله دارند.

پیش فروش در منطقه 22

پیش فروش در منطقه ۲۲

نتیجه گیری:

با توجه به توضیحات ذکر شده در مقاله ، منطقه ۲۲ یکی از جدید ترین مناطق تهران که در در زمانی کوتاه توانسته همچین رونق و جایگاهی در بین باقی مناطق بدست آورد محلی مناسب برای خرید آپارتمان جهت سرمایه گذاری یا سکونت است .شما نیز میتوانید با سرمایه ای اندک شروع به خرید آپارتمان در این منطقه پر رونق کنید .

 

شماره تماس کاشانه همت

شماره تماس تعاونی مسکن سازان کاشانه همت

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

avatar
علی احمدی

این پروژه یکی از پروژه های خوب محسوب میشه

2020-08-09 14:48:23