02144761201تماس مستقیم با تعاونی
بوستان جوانمردانان

معرفی بوستان جوانمردان

پارک جوان مردان

غرب شهر تهران و منطقه ۲۲ به علت با درا بودن بافت و ساختاری مناسب و انعطاف پذیر دارای امکانات تفریحی و گردشگری بسیاری است که میتوان به مواردی از ان اشاره کرد،ازجمله پارک ارم،مجموعه ورزشی ازادی و…. و بوستان هایی نظیر نهج البلاغه ،پردیسان ، پارک جنگلی چیتگر ،دریاچه چیتگر و کوهسار را نیز دارا میباشد. با این وجود مسئولان این منطقه کوشش میکنند تا با ساخت مجموعه هایی جدید شرایط رفاهی بهتری را برای ساکنین این منطقه و جای تا جای شهر تهران رقم بزنند.از میان این مجموعه ها میتوان از پارک جوانمردان نام برد.در ادامه به معرفی بوستان جوان مردان میپردازیم.با ما همراه باشید.

بوستان جوانمردانان ایران

بوستان جوانمردانان ایران

پارک جوان مردان

پارک جوان مردان ایران یکی از بوستان های غرب و شمال غرب پایتخت است که در مسیر رود – دره کن بین بزرگراه های شهید همت و شهید حکیم احداث شده است.مساحت این بوستان در حدود ۱۵۰ هکتار است که بخشی از آن در منطقه ۲۲ و بخشی دیگر در منطقه ۵ شهرداری تهران واقع شده است.بوستان جوانمردان ایران یکی از بزرگترین پارکهای تهران است و فاز اول آن که بین محور شهید همت و شهید حکیم واقع شده است ، در ابتدای تابستان سال۱۳۹۱ افتتاح شد. این پارک با استفاده از مصالح و موادی احداث شده است که با طبیعت هماهنگ هستند این پارک با استفاده از مصالح و موادسازگار با طبیعت طراحی شده و حتی یک درخت نیز برای اجرای آن قطع نشده است. پارک جوان مردان دارای سه ورودی اصلی می باشد ; ورودی شمالی در جنوب بزرگراه شهید همت ، ورودی های غربی در بلوار صدرا و بلوار جوانمردان.

علت نام گذاری

نام بوستان جوانمردان به این دلیل است که بیش از ۴۰ سردیس از جوانمردان ایران و همچنین ۳۰ تندیس مشاهیر با هدف شناسایی مجموعه ، حفظ ارزشهای ملی و معرفی فرهنگ غنی ایران به گردشگران داخلی و خارجی در این پارک تماشایی استفاده شده است.

بوستان جوانمردانان ایران

بوستان جوانمردانان ایران

اهداف ساخت بوستان جوان مردان:

این پارک با استفاده از مواد و مصالح سازگار با طبیعت برای جلوگیری و کنترل سیلاب فصلی ، افزایش جاذبه های گردشگری در تهران ، رفع آلودگی محیط زیست و ایجاد مکان های تفریحی برای کودکان و بزرگسالان ساخته شده است. اهداف دیگر این پروژه معرفی مشاهیر و جوان مردان ایرانی به گردشگران داخلی و خارجی با ساخت تندیس و عناصر فیزیکی این افراد فرهیخته در پارک بود. به طوری که بیش از ۴۰ مجسمه برای معرفی جوامع فرهنگی کشور در این پارک ایجاد شده و انتظار می رود در آینده نزدیک تعداد اینتندیس ها افزایش یابد.

تعاونی کاشانه همت

امکانات وتفریحات پارک جوانمردان تهران:

باغ گیاهشناسی:

باغ گیاه شناسی بوستان جوانمردان حدود سه هزار متر مساحت دارد که در ان میتوانید با انواع گوناگون گل ها و گیاهان مختلف اشنا شوید امکان خرید گیاه نیز میسر میباشد.در فصل های مختلف سال جشنواره های گل و گیاه در این مجموعه دایر میشود وعلاقه مندانه به این حوضه میتوانند استفاده لازم را برند

فضاهای سبز در پارک جوان مردان:

مساحت ۲۰ هکتار به فضای سبز پارک اختصاص یافته است.

باغ هنرمندان:

در این باغ یک چایخانه سنتی و یک غرفه فرهنگی و پذیرایی وجود دارد.

فضاهای خاص و تفریحی:

برکه ی پرندگان ، آب نمای موزیکال مدرن با فناوری های پیشرفته ، خانه ورزشی و سلامتی از امکانات ویژه این پارک است. و زمین بازی کودکان ، زمین اسکیت ، شهر بازی ، فوتبال دستی و … از جمله امکانات تفریحی این مجموعه است.

بوستان جوان مردان تهران

بوستان جوان مردان تهران

دوچرخه سواری

پیست دوچرخه سواری بوستان جوان مردان به طول هشت هزار متر میباشد که از مسیری سرسبز و دیدنی عبور میکند.

زمین اسکیت

زمین اسکیت به مساحت ۴۶۰۰ متر مربع میباشد که در ضلع شمال غربی بوستان واقع شده است و دارای امکاناتی مانند سکو های سرپوشیده،زمین اسکیت اموزشی و سکوهایی جهت نشستن و تماشا کردن میباشد که به شما فرصت یک تجربه دل انگیز را میدهد.

ورزش صبحگاهی

تمامی فضای بوستان به گونه ای طراحی شده است که ورزش صبح گاهی را برایتان موثر میکند.

بوستان جوان مردان تهران

بوستان جوان مردان تهران

 

شهربازی و فضای بازی کودکان

چندین مجموعه فضای بازی کودکان زیر چهارده سال در قسمت های مختلف پارک قرار دارد که شامل امکاناتی نظیر وسایل کامل بازی،زمین های بازی چند منظوره،سینمای شش بعدی،فضاهای بازی الکترونیکی از قبیل ماشین های برقی و…میشود.

شب گردی

فضای مناسب و امنیت کامل پارک در ساعات پایانی روز محیطی مطلوبی را برای پیاده روی شبانه شما فراهم میکند.

پیاده روی

مسیر های ویژه پیاده روی به طول ۲۴ هزار متر است که به شما این امکان را میدهد که به راحتی در بوستان پیاده روی کنید و از منظره های سرسبز بوستان و هوای پاکیزه لذت برید.

درشکه سواری

مسیزی به طول ۸۰۰۰ متر برای درشکه سواری در نظر گرفته شده است که از مناطق زیبا و سرسبز بوستان عبور میکند(این بخش اکنون غیرفعال است)

خدمات بوستان جوانمردان

رستوران ها ، آلاچیق ها ، مسجد ، بوفه ها ،سرویس های بهداشتی ، خانه های باغبانی و … برخی از نمونه های خدمات در این پارک است.

بوستان جوان مردان تهران

بوستان جوان مردان تهران

پارک جوانمردان و مسیرهای دسترسی به پارک کجاست

مسیر ۱: اتوبان حکیم غرب ، ضلع شرقی میدان المپیک

مسیر ۲: همت غرب ، جنوب دهکده المپیک

منبع : تعاونی کاشانه همت

4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

avatar
محمد رحمتی

سلام قیمت مسکن رو شما توی این منطقه دارید چقدر هست ؟

2021-07-06 07:25:42
  • hemat-admin

    سلام خیر متاسفانه ، شما باید قیمت رو از مشاوران املاک این منطقه بپرسید

    2021-07-06 07:30:45
avatar
حسین محمدی

آیا شما پروژه ای در ورآورد دارید ؟

2021-07-05 08:26:08
  • hemat-admin

    سلام خیر ، شما میتوتید در صفحه ای پروژه ها ، اطلاعات تمامی پروژه های تعاونی رو مشاهده

    2021-07-06 08:09:05