02144761201تماس مستقیم با تعاونی
منطقه 22 تهران

منطقه ۲۲ تهران

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی منطقه ۲۲ تهران و بهترین محله های این منطقه بپردازیم این منطقه بدون تردید یکی از بهترین مناطق تهران محسوب میشود ، از سوی دیگر منطقه ۲۲ از لحاظ تفکیک نواحی جغرافیایی و محله های موجود بزرگترین منطقه تهران است. منطقه ۲۲ تهران در غرب تهران واقع شده است.

وسعت این منطقه ۲۲ از ابتدای دهکده المپیک شروع و تا انتهای مروارید شهر امتداد پیدا میکند ، از شمال این منطقه به ارتفاعات البرز ، از شرق به منطقه ۵ شهرداری تهران ، از غرب به محدوده وردآورد شمالی و از جنوب به آزادراه تهران-کرج محدود می‌گردد.

منطقه 22 تهران

منطقه ۲۲ تهران

  تاریخچه منطقه ۲۲

درپی رشد روزافزون شهر تهران که نیاز به برنامه ریزی جدی در حوزه توسعه کالبدی و اجتماعی شهر را دوچندان می نمود، منطقه ۲۲ تهران که بدون تردید بزرگترین و وسیع­ترین توسعه شهری سالهای اخیر شهر تهران است، با مساحت حدود  ۱۰۰۰۰ هکتار، با هدف رفع کمبودهای خدماتی حوزه غرب تهران و کمبودهای گردشگری حتی کل شهر تهران، جابجایی بخشی از جمعیت ساکن در بافت­های فرسوده و نیز اسکان بخشی از جمعیت شهر تهران ایجاد شد.  منطقه ۲۲ شهرداری واقع در شمال­غرب تهران در ۴۰ سال گذشته تحت پوشش فعالیت­های عمرانی ویژه­ای از جهت طرح ریزی و اجرا بوده است و از دهه ۱۳۴۰ عمران این منطقه مورد توجه دست اندرکاران و سازندگان شهر تهران قرار داشته است.

مسیرهای دسترسی منطقه ۲۲

در سطح شهری و فرا شهری قابلیت دسترسی بی نظیری دارد. دسترسی های مهم منطقه، آزاد راه تهران-کرج و بزرگراه تهران-شمال می باشد که این منطقه را به کریدور ورودی شهر تهران از استانهای شمالی و غربی کشور تبدیل می نماید. از مرکز شهر تا این منطقه تنها ۲۲ کیلومتر و از فرودگاه بین­المللی مهرآباد تا آن ۱۳ کیلومتر فاصله است. موقعیت ایده آل این منطقه و عبور دو بزرگراه اصلی همت (خرازی) و حکیم از دل آن باعث بهتر شدن دسترسی مناطق اطراف تهران از جمله کرج و سایر شهرها به این منطقه شده است. 

خدمات شهری منطقه ۲۲

منطقه۲۲ آخرین امید شهر تهران برای ایجاد الگوی مناسب و بهینه زندگی شهری است. از ۶۲۰۰ هکتار اراضی منطقه، ۱۲۶۵ هکتار پارک و فضای سبز، ۶۲ هکتار فضای آموزشی، ۱۶۸ هکتار آموزش عالی، ۲۳۸ هکتار خدماتی، ۳۲۷ هکتار فضای ورزشی، ۳۵۵ هکتار دریاچه و ۱۱۶۲ هکتار مسکونی می باشد. تراکم مسکونی به سه ناحیه تراکم کم (۱۰۰ واحد در هکتار)، تراکم متوسط (۱۳۵ واحد در هکتار) و تراکم زیاد(۲۰۰ واحد در هکتار) تقسیم شده است. اماکن خدماتی و تفریحی منطقه ۲۲ عبارتند از:

 •  دریاچه چیتگر
 • پارک چیتگر
 • مجتمع تفریحی ورزشی هزار و یک­شهر
 • آبشار تهران
 • باغ ملی گیاه­شناسی
 • پارک جنگلی لتمال کن
 • مجتمع تجاری اداری ایران مال
 • مجتمع تجاری اداری تهران مال
 • مجتمع تجاری تفریحی بام لند
 • مجتمع تجاری اداری رزمال
 • بیمارستان تریتا
 • مرکز جامع تحقیقات سرطان
 • بیمارستان پرفسور سمیعی
منطقه 22 تهران

منطقه ۲۲ تهران

درحال حاضر منطقه ۲۲ به شدت مورد توجه سرمایه ­گذاران در بخش مسکن قرار گرفته ­است و پروژه ­های زیادی در این منطقه در جریان است.

در ادامه به معرفی هر کدام از منطق معرفی شده پرداخته و یکایک آن ها را معرفی خواهیم کرد.

محله های منطقه ۲۲ تهران

همانطور که در بالا اشاره کردیم منطقه ۲۲ بزرگ ترین منطقه  از نظر وسعت ومحله های موجود در تهران محسوب میشود ، بدون تردید یکی از متنوع ترین مناطق تهران به لحاظ تفکیک نواحی جغرافیایی مختلف منطقه ۲۲ تهران می باشد. شاید در هیچ کجای تهران به اندازه منطقه ۲۲ بحث تراکم و بلندمرتبه سازی مطرح و حائز اهمیت نباشد. منطقه ۲۲ تهران دارای چند بخش مختلف به لحاظ برج سازی و شهرک سازی میباشد می باشد که در این مطلب بناست به معرفی این بخش ها ، و پروژه هایی که در این بخش ها ساخته می شود بپردازیم.

محله های منطقه ۲۲ تهران

محله های منطقه ۲۲ شامل مناطق زیر میشود :

شهرک راه‌آهن

شهرک راه آهن در قلب منطقه ۲۲ تهران و در شمال پارک چیتگر و در کنار دریاچه چیتگر واقع شده است. بافت این منطقه عمدتاً ویلایی و قدیمی سازاست. اما ساختمان های نوساز در شهرک راه آهن نیز وجود دارد ، شهرک راه آهن چند خیابان اصلی به نام های : خیابان هوانیروز، خیابان هاشم زاده ، خیابان کاج، خیابان گلها و بلوار کوهک دارد.

دهکده المپیک

محله دهکده المپیک تهران در شمال غربی تهران در منطقه ۲۲  واقع شده است و در ضلع شرقی این شهرک رودخانه و باغ‌ های کن و در ضلع شمالی آن رشته کوه‌های البرز قرار دارند، همچنین این شهرک از ضلع جنوبی به اتوبان همت ختم می‌شود. بافت این محله قدیمی محسوب می شود چرا که این شهرک در دهه ۴۰ قبل از انقلاب ساخته شده است. دهکده المپیک به خاطر کاربری اولیه، معماری خاصی دارد، بلوک های چهار یا پنج طبقه با فضای سبز از یکدیگر جدا شده اند و محله ای نسبتا دنج و خاصی را تشکیل داده اند.

شهرک چشمه

این شهرک از قدیمی‌ترین شهرک‌های منطقه ۲۲ است که حدود ۴۰ سال قدمت دارد. شهرک چشمه واقع شده بعد از میدان المپیک تا ابتدای آزادگان است در این شهرک نیز تمامی خانه ها بصورت ویلایی اند و بیشتر از ۳ طبقه نیستند.

منطقه 22 تهران

منطقه ۲۲ تهران

شهرک لاله

بافت شهرک لاله نیز مانند شهرک چشمه و دهکده المپیک قدیمی ساخت است ، شهرک لاله دارای امکانات رفاهی عادی برای زندگی است

شهرک امید دژبان

شهرک امید دژبان در جوار شهرک نمونه ای سپاه در بالای اتوبان خرازی در منطقه ۲۲ قرار دارد و ساختمان های این شهرک دارای سند تک برگ هستند ، این شهرک یکی از نمونه کار های تعاونی امید دژبان ارتش در منطقه ۲۲ است ، در این شهرک، حدود ۸۵۰ واحد مسکونی وجود دارد که این واحد ها، بین ۲۸ بلوک ۴ طبقه تقسیم شده اند، بدین صورت که در هر کدام از بلوک ها، ۳۶ واحد مسکونی وجود دارد. متراژ این واحد ها از ۷۵ متر تا ۱۳۰ متر متغیر است و به صورت ۲ و ۳ خواب ساخته شده است. ساختمان های شهرک امید دژبان بعضی دارای اسکلت بتنی و بعضی دارای اسکلت فلزی اند

پیکان شهر

پیکان شهر در جنوب منطقه ۲۲ در کنار پارک چیتگر و باغ موزه گیاه شناسی ساخته شده است ، این منطقه به دلیل نزدیکی به ایران خودرو برای کارکنان ایران خودرو ساخته و در نظر گرفته شده بود ، که درسال ۱۳۸۳ در مزایده ای به فروش آزاد رسید، بافت این منطقه قدیمی است و تحت عنوان طرحی با نام باز آفرینی شهری این شهرک بازسازی خواهد شد و به شهرکی مدرن با بیش از ۳۴۰۰ واحد مسکونی مانند شهرک چیتگر تبدیل خواهد شد

مروارید شهر

مرواریدشهر نام شهرکی مدرن و مسکونی در منطقه ۲۲ تهران می باشد که به لحاظ جایگیری در منطقه، نوع ساخت ساز انجام شده در آن و همچنین آب و هوا شرایط بهتر و مناسب تری در مقایسه با دیگر نواحی این منطقه دارد. شهرک مرواریدشهر که بر اساس اصول شهرسازی مدرن در حال ساخت می باشد در ناحیه ۳ منطقه ۲۲ شهرداری تهران قرار گرفته و به تعبیری مرز بین تهران و استان البرز می باشد. این شهرک با وسعتی برابر با ۵۸ هکتار در بخش کوهپایه‌ای البرز واقع شده است و حدود ۹هزار واحد مسکونی در ۵۹ برج طراحی شده را در خود جای داده است. تعدادی از این برج ها ساخته شده و باقی برج‌ها هم در حال ساخت هستند و برآورد می‌شود در آینده ای نزدیک بیش از ۳۰ هزار نفر در شهرک مرواریدشهر ساکن شوند.

زیبادشت بالا و پایین

زیبادشت بالا از شمال به بزرگراه همت و دهکده المپیک ، از شرق به بلوار دهکده و رودخانه کن، از جنوب به شهرک چشمه و شهرک گلستان و از غرب به بزرگراه آزادگان منتهی می‌شود. بلوار زیبادشت، منشعب از بلوار دهکده المپیک مهمترین مسیر ورود به این محله و اتصال آن به محلات دیگر است. زیبادشت بالا در سالهای ١٣۶٠ تا ١٣٩٠ که مصادف با اوج ساخت و سازهای مسکونی و مهاجرت سکنه به این منطقه بود، از ٣ بخش مسکونی شامل بلوک A و بلوک B و بلوک C تشکیل می شد ولی در تقسیمات جدید شهرداری منطقه ۲۲، بخش مسکونی مربوط به بلوک A از محله زیبادشت مشتق و به شهرک گلستان ملحق شد.خیابان‌های فرعی با اسامی گلستان اول تا پنجم در جهت شرق به غرب مهمترین شریان‌های عبوری زیبادشت بالا را تشکیل می دهند. از نقاط مهم این محله، مجتمع تجاری گلستان است. همچنین از پارک‌های این محله می‌توان به پارک‌های گلبرگ و مروارید اشاره کرد. فروشگاه زنجیره ای شهروند شعبه شهرک چشمه هم در جنوب محله زیبادشت بالا واقع است.

منطقه 22 تهران

منطقه ۲۲ تهران

شهرک نمونه سپاه

شهرک نمونه در محله آبشار و در ضلع شمالی اتوبان همت واقع شده است. این شهرک توسط تعاونی های نمونه رسا، در دو فاز جداگانه با فاصله زمانی زیاد اجرا و ساخته شد. شهرک نمونه اولین پروژه ای بود که توسط این تعاونی اجرا شد اما با این وجود در بازه زمانی کوتاه و در عین حال با کیفیتی بالا تکمیل و تحویل مالکین گردید. شهرک نمونه همانطور که ذکر شد دارای دو فاز قدیمی و جدید می باشد بطوری که فاز قدیمی این شهرک ۱۰سال پیش ساخته و تکمیل شده است. این شهرک در مجموع ۱۷ بلوک مسکونی را در خود جای داده است که ۴ بلوک مسکونی مربوط به فاز جدید و ۱۳ بلوک مربوط به فاز قدیمی آن می باش طراحی برج های این شهرک به گونه ای است که واحدهای ۶۰ تا ۷۰ متر دارای ۱ اتاق خواب و واحد های ۷۰ تا ۸۰ متر آن دارای دو اتاق خواب هستند. سازه برج های این شهرک از نوع فلزی بوده و برای نمای برج ها نیز از سیمان شسته شده بهره گرفته اند.

شهرک شهید باقری

شهرک شهید باقری در شمال دریاچه خلیج فارس و پارک جنگلی چیتگر و درغرب شهرک نمونه در منطقه ۲۲ قرار دارد. شهرک شهید باقری دارای دو فاز است که فاز یک این شهرک تقریبا ۱۳ سال ساخت و دارای مجتمع های ۴ طبقه بدون آسانسور و ۶ طبقه با آسانسور است . فاز دوم این شهرک دارای برج های ۲۰ طبقه ۶ سال ساخت است و فاز دوم این محله در ضلع غربی فاز یک واقع شده است. بافت این منطقه اغلب نوساز است. در شهرک شهید باقری بیمارستان معروف پروفسور سمیعی در حال ساخت است، این بیمارستان شبیه به مغز انسان است.

شهرک کوثر

شهرک یاس

شهرک سرو آزاد ( آزاد شهر)

حدوده فعلی شهرک سرو آزاد از شمال به بزرگراه شهید همت، از جنوب به آزاد راه تهران- کرج، از شرق به پارک جنگلی چیتگر و از غرب به بلوار دانش و انتهای باغ گیاه شناسی منتهی می شود. احداث این شهرک توسط شرکت های اروپایی انجام گرفت که پس از پایان کار در سال ۵۲ کارکنان ایران خودرو رسماً در شهرک ساکن شدند. بافت جدید این محله که در آزاد شهر در حال شکل گیری می باشد، در سال های اخیر ساخت و ساز های بسیاری در آن صورت گرفته است از جمله ساخت برج های مجتمع نگین را می توان نام برد.  در حال حاضر بسیاری از امکانات رفاهی از جمله اماکن مذهبی، آموزشی، درمانی، واحد های تجاری و همچنین اماکن تفریحی در این شهرک دیده می شود.

شهرک آتی شهر (همراه شهر)

در قالب ۳ فاز  ساخته شده، و۱۷ برج، تعریف شده است. در این فاز که تمام برج های آن مسکونی می باشند، برج هایی با تعداد طبقات ۱۱ الی ۲۲ ساخته شده است و در تمام برج ها امکانات کامل رفاهی نظیر؛ مهد کودک،  سیستم های اعلام حریق،آسانسور، آنتن مرکزی، ماهواره، اینترنت و…. ، برای آسایش هرچه بیشتر ساکنین، در نظر گرفته شده است.

منطقه 22 تهران

منطقه ۲۲ تهران

شهرک دانشگاه شریف

این شهرک در ناحیه ۳ منطقه ۲۲ تهران واقع شده‌است. از شمال به بزرگراه شهید همت و شهید خرازی و از غرب به شهرک الهیه غرب و مروارید شهر و از جنوب به پروژه آتی ساز یا همان آتی شهر و شهرک نگین غرب از شرق به بلوار شهید اردستانی دسترسی دارد. از جمله خیابان‌ها و کوچه‌های شهرک دانشگاه شریف می‌توان به خیابان تهران، شیراز ، خرمشهر ،همدان، بهار، گلستان و گلها اشاره داشت. از مکان‌های شناخته شده این شهرک می‌توان به مسجد امام حسین و پارک غدیر اشاره کرد. ساکنین کوی بهار از قدیمی ترین ساکنین منطقه می‌باشند.  شهرک در ناحیه ۳ منطقه ۲۲ تهران واقع شده‌است. از شمال به بزرگراه شهید همت و شهید خرازی و از غرب به شهرک الهیه غرب و مروارید شهر و از جنوب به پروژه آتی ساز یا همان آتی شهر و شهرک نگین غرب از شرق به بلوار شهید اردستانی دسترسی دارد.

شهرک کوهستان

شهرک کوهستان یکی دیگر از شهرک های  مسکونی است که توسط تعاونی مسکن ارتش ، در منطقه ۲۲ ساخته  شده است. تعداد ۳۲۰ واحد مسکونی در این مجتمع مسکونی  وجود دارد که در قالب ساختمان های ۸ طبقه قرار گرفته اند که در هر طبقه، ۴ واحد مسکونی وجود دارد.متراژ این واحد ها ۱۳۲ متر می باشد که همگی، به صورت ۳  خواب ساخته شده اند. تمامی واحد ها دارای پارکینگ و انباری مجزا نیز هستند.

شهرک نگین غرب 

این شهرک از شمال با شهرک دانشگاه شریف و از خیابان های غربی با آتی شهر و همراه شهر همسایه می باشد. این محله مانند سایر محلات تهران ابتدا کاربری مسکونی نداشته و بعدها با افزایش جمعیت گسترش یافته و محله مسکونی شده است.دسترسی ها و امکانات فوقلعاده شهری زیادی در منطقه وجود دارد که زندگی شهری را برای شما آسان تر میکند.

شهرک امام رضا چیتگر (درحال ساخت)

شهرک مسکونی چیتگر (امام رضا ) در منطقه ۲۲ تهران (ضلع غربی دریاچه چیتگر) در حال احداث میباشد. این شهرک ۲۰۰۰۰ واحدی یکی از زیباترین و مدرنترین شهرک های در حال ساخت کشور در غرب تهران محسوب میشود. شهرک چیتگر به صورت کلی از چهار پهنه A , B , C , D تشکیل شده است ، این منطقه متعلق به بنیاد تعاون ارتش بود که اکنون در حال ساخت است.

شهرک آسمان سپاه

شهرک آسمان سپاه با موقعیتی بسیارعالی در منطقه ۲۲ شمال دریاچه چیتگر در قالب برج های ۲۱ و ۱۸ طبقه میباشند ، ۲۲ برج بسیار مدرن با متراژ واحدهای حدود ۱۰۷ متر میباشد.در هرطبقه بین ۵ تا ۶ واحد میباشد دسترسی های این شهرک به دریاچه چیتگر و منطقه ۲۲ بسیار عالی است.

شهرک شهید خرازی (آماده تحویل)

شهرک شهید خرازی یکی از بزرگ ترین پروژه های عمرانی کشور محسوب میشود شهرک شهید خرازی سپاه در زمینی به مساحت ۳۸٫۵ هکتار در حال ساخت است این شهرک توسط بنیاد تعاون سپاه مدیریت و اجرا میگردد ، شهرک شهید خرازی به صورت کلی در ۴۴ بلوک که تعداد طبقات ردیف های شمالی پروژه ۳۴ تا ردیف های جنوبی  ۲۵ طبقه متغیر است.

منطقه 22 تهران

منطقه ۲۲ تهران

بهترین محله های منطقه ۲۲ چیتگر برای زندگی

  همانطور که در بالاتر اشاره کردیم منطقه ۲۲ تهران دارای محله های زیادی است و از نظر وسعت و تعداد محله های موجود بزرگ ترین منطقه تهران محسوب میشود از همین اگر قصد خرید آپارتمان در منطقه ۲۲ را داشته باشید به دنبال منطقه و موقعیتی مناسب و یا بهترین محله چیتگر برای زندگی و یا بهترین بهترین برج های منطقه ۲۲ میگردید بهترین محله ها و موقعیت های منطقه ۲۲ به شرح زیر هستند :

اطراف دریاچه چیتگر :

اگر بخواهیم بهترین منطقه چیتگر و منطقه ۲۲ را به شما پیشنهاد دهیم باید گفت که اطراف دریاچه چیتگر بهترین موقعیت منطقه ۲۲ محسوب ، علت وجود دریاچه و فضای گردشگری و دسترسی نزدیک به پارک چیتگر باعث شده تا این منطقه را بهترین موقعیت منطقه ۲۲ بدانیم ، از سوی دیگر برج ها و پروژه های خوبی در این منطقه در حال ساخت است ، یکی از وجه های تمیز این برج ها نسبت به سایر برج های تهران این است که این برج ها دارای ویوی ابدی دریاچه هستند و بهترین ویو و دسترسی به دریاچه چیتگر را دارند ، برای این که با بهترین برج های منطقه ۲۲ آشنا شوید میتوانید به مطالعه این مقاله بپردازید.

غرب دریاچه چیتگر

منطقه ۲۲ تهران دریاچه چیتگر ، غرب دریاچه چیتگر ، منطقه ای است که بیشترین حجم ساخت و سازو بلند مرتفع سازی در منطقه ۲۲ در آن در حال انجام است. غرب دریاچه چیتگر صرفا به چند برج ختم نمی شود ، و شهرک هایی در این منطقه در حال ساخت است ، شهرک هایی مانند : شهرک شهید خرازی ، شهرک چیتگر ، شهرک مروارید شهر ، فاز ۶ شهرک دانشگاه شریف و… ، علاوه بر این برج هایی مانند برج پارلمان ، برج های عرفان ، برج های احرار و…

بلوار کوهک

در ضلع غربی منطقه ۲۲ تهران درنزدیکی اتوبان حکیم بلواری وجود دارد به نام بلوار کوهک ، که این بخش از منطقه ۲۲ یکی از بخش های خوب و ارزشمند منطقه ۲۲ محسوب میشود و در این منطقه نیز برج ها و پروژه های زیادی در حال ساخت است ، از برج ها و پروژه هایی که در بلوار کوهک در حال ساخت است میتوان به پروژه های علوم و فنون بانک ملی ، شهرک ۱۴۰۰ واحدی زیتون ۲ ، برج مجلل آترا ، پروژه شمیم رحمت و… اشاره کرد ، ساختمان های آماده و قابل سکونت دراین منطقه برج های دندانپزشکان ، مدیران شهرداری و.. اشاره کرد ، اگر قصد خرید آپارتمان در برج های کوهک را دارید می توانید با ما در ارتباط باشید .

شمال اتوبان خرازی

در گذشته اکثر خریدارانی که قصد خرید و یا اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲ را داشتند این تفکر در ذهنشان بود که امکانات و دسترسی های برج های بالای اتوبان شهید خرازی نسبت به پایین اتوبان کم تر است ، در گذشته این حق را به خریداران میتوان داد اما اکنون پروژه های لوکس زیادی در این بخش در حال ساخت هستند و امکانات و دسترسی های این منطقه نسبت به پایین اتوبان دارای فرق چندانی نیستند ، پروژه هایی نظیر برج های لوکس و مجلل سفید ، شهرک آبشار ، برج های مسکونی شمشاد و.. اشاره کرد.

خرگوش دره ( شرق آزادگان )

از نظر موقعیت مکانی دورترین و البته دنج ترین بخش منطقه ۲۲ نسبت به دریاچه بخش شرق آزادگان می باشد که پروژه های در حال ساخت آن بیشتر از پروژه هایی است که تحویل شده اند. این بخش بیشتر مناسب آن دسته از خریدارانی است که در پی سکونت در منطقه دنج و آرام هستند و از پروژه های به نام و فعال این بخش ، پروژه مسکونی دانشگاه تهران، مسکونی عقاب یک و دو، مسکونی آفتاب مجلس و … می باشند.

بهترین مناطق منطقه ۲۲ جهت سرمایه گذاری

نمای مروارید شهر منطقه 22 تهران

 

اگر بخواهیم بهترین مناطق منطقه ۲۲ تهران را جهت سرمایه گذاری ملکی به شما معرفی کنیم باید محلاتی که در آن پروژه های زیادی در حال ساخت است و از نظر شهر سازی دارای آینده ای رو به رشد می باشد را به شما معرفی کرد ، محله هایی همچون :

_  شهرک مروارید شهر

 _  خیابان اردستانی

را میتوان  جهت سرمایه گذاری در منطقه ۲۲  معرفی نمود ، از سوی دیگر برج ها و محله های اطراف دریاچه چیتگر رشد حداکثری خود را از نظر قیمتی داشته اند ، پس مناطق جدید و محله های در حال ساخت منطقه ۲۲ جهت سرمایه گذاری مناسب اند .

4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

avatar
محمد رحمتی

سلام قیمت مسکن رو شما توی این منطقه دارید چقدر هست ؟

2021-07-06 07:25:42
 • hemat-admin

  سلام خیر متاسفانه ، شما باید قیمت رو از مشاوران املاک این منطقه بپرسید

  2021-07-06 07:30:45
avatar
حسین محمدی

آیا شما پروژه ای در ورآورد دارید ؟

2021-07-05 08:26:08
 • hemat-admin

  سلام خیر ، شما میتوتید در صفحه ای پروژه ها ، اطلاعات تمامی پروژه های تعاونی رو مشاهده

  2021-07-06 08:09:05