02144761201تماس مستقیم با تعاونی
معرفی شهرک سروازاد(ازادشهر)

معرفی شهرک سرو آزاد( آزاد شهر )

شهرک سروآزاد(آزاد شهر)

ر، محله آزادشهر بخشی از منطقه ۲۲ تهران محسوب می شود اما جالب است بدانید که زمین های منطقه ۲۲ تهران متعلق به فرمانفرمایان و فیروزگر بود ، زیرا این دو نفر آمریکایی بودند و در زمینه برنامه های جامع بودند. تهران در سال ۱۳۴۷ پس از انقلاب ، اراضی آنها به عنوان اراضی ملی اعلام شد و بخشی از آن به سازمان اراضی شهری منتقل شد.

با توجه به اینکه روز به روز بر جمعیت تهران افزوده می شد و امکان گسترش از جنوب و شمال وجود نداشت ، بیشتر توجه به قسمت غربی تهران صورت گرفت و بر این اساس منطقه ۲۲ تهران مطابق اصول برنامه ریزی شهری مدرن و هدف کلان قطب گردشگری تهران شکل گرفت.

معرفی شهرک سروازاد(ازادشهر)

معرفی شهرک سروازاد(ازادشهر)

تاریخچه محله آزادشهر به محله پیکان شهر ، قدیمی ترین قسمت محله آزاد شهر تهران برمی گردد.واحدهای مسکونی معروف به پیکان شهر و آزادشهر توسط مهندسان اروپایی در سال ۱۹۶۹ ساخته شد و چند سال بعد کارمندان ایران خودرو در این خانه ها زندگی می کردند. تا سال ۲۰۰۳ بیشتر این خانه ها متعلق به کارمندان دولت و از سال ۲۰۰۳ به بعد مردم عادی بودند.

آنها نیز در این محله زندگی می کردند ، اما به دلیل هزینه بالای خدمات رسانی به این محله تهران ، تصمیم بر این شد که شهرداری تهران به کلیه امور شهرک رسیدگی کند. با توجه به این نکات می توان گفت که شهرک پیکان شهر به عنوان یکی از قدیمی ترین مناطق محله آزاد تهران دارای بافت قدیمی و فرسوده تری است که اگر به آن توجه نشود می تواند دردسر ساز شود اما خوشبختانه با تأسیس نگین و مجتمع مسکونی مس در این محله و همچنین مهاجرت افراد بیشتر ، تغییراتی در بافت محله ایجاد شده است که می توان امیدوار بود در آینده نزدیک به سایر مناطق محله آزاد تهران تبدیل شود.

متأسفانه محله آزادشهر تهران علی رغم داشتن بافت جدید از نظر امکانات عمومی ، رفاهی و تفریحی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و امیدواریم با پیشرفت پیش رو در منطقه ۲۲ تهران ، محله آزادشهر به عنوان یکی از مناطق جدید باید به محله های تهران توجه بیشتری شود.

امکانات و دسترسی های محلی شهرک سروآزاد

شهرک سرو ازاد از شمال به بزرگراه شهید همت و شهر بازی هزار و یک شهر ، از جنوب به ازادراه تهران کرج و از شرق به پارک جنگلی چیتگر و دریاچه چیتگر و از غرب به بلوار دانش و انتهای باغ گیاه شناسی منتهی می شود. شهرک سرو آزاد نیز به مروارید شهر و شهرک دانشگاه شریف نیز نزدیک است.

پارک جنگلی چیتگر

پارک جنگلی چیتگر

دسترسی به مترو

خوشبختانه با ایجاد خط مترو تهران – کرج ، فاصله بین شهر تهران و شهر کرج توسط این خط مترو طی شده است ، اما یک ایستگاه مترو به نام ایستگاه ایران خودرو در حوالی محله آزادشهر وجود دارد.

ایستگاه مترو ایران خودرو

ایستگاه مترو ایران خودرو

دسترسی به اتوبوس و تاکسی

در مترو آزادی تهران و مترو صادقیه اتوبوس ها به منطقه ۲۲ تهران و همچنین محله آزادشهر می رسند که از این طریق می توان به این محله دسترسی داشت. همچنین در برخی از مناطق غرب تهران تاکسی برای این مسیر در نظر گرفته شده است.

مراکز خرید

همانطور که می دانید در منطقه ۲۲ تهران مراکز خرید و پاساژهای زیادی مانند مرکز خرید تهران مال ، مرکز خرید بام لند و مرکز خرید ایران مال وجود دارد. متأسفانه ، برای دسترسی به هر یک از این مراکز خرید از محله آزادشهر ، باید اتومبیل شخصی استفاده نمایید. در محله آزاد این شهر مغازه های مختلفی برای خرید مایحتاج روزانه وجود دارد اما وی از میوه و تره بار و بازار شماره ۲ پیکان شهر نام برد.

مجتمع ایران-مال

مجتمع ایران-مال

اماکن درمانی

از اماکن درمانی میتوان به دو مورد اشاره کرد مجتمع پزشکی خاتم الانبیا و همچنین درمانگاه ایران خودرو که نیاز اهالی این شهرک را برطرف میکند.

اماکن تفریحی

از مهمترین اماکن تفریحی این محله می توان به بوستان چیتگر اشاره کرد که به عنوان بزرگترین بوستان تهران شناخته شده است. داخل محله آزاد شهر نیز پارک سرو، پارک صفا و پارک کودک را شاهد هستیم.نزدیکی به پارک جنگلی چیتگر و باغ ملی گیاهشناسی بر مزیت های این شهرک افزوده است بطوری که موجب شده تا این شهرک دارای آب و هوای بسیار مطلوبی باشد که نکته ای قابل توجه برای سکوت در شهرک آزادشهر یا همان سرو آزاد می باشد.

باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی

مراکز ورزشی

از جمله مراکز ورزشی و تفریحی محله هم می توان به یک سالن ورزشی و ۲ زمین چمن مصنوعی و همچنین به وجود باغ گیاه شناسی در بخش غربی محله آزاد شهر اشاره نمود.

پمپ بنزین :

متاسفانه در محله آزاد شهر پمپ بنزین وجود ندارد اما باید به پمپ بنزین وردآورد و پمپ بنزین ۲۲۵ دریاچه چیتگر مراجعه کنید.

قیمت آپارتمان در محله آزادشهر تهران

محله آزادشهر تهران علی رغم کمبود برخی امکانات عمومی ، با این وجود موقعیت بسیار خوبی دارد و موقعیت آن در نزدیکی برخی از محله هایی که قیمت بالایی دارند ، قیمت های آن کمی پایین تر از مراکز است. جنوب قیام کرده است. اما در واقع شما می توانید گزینه ای عالی برای زندگی در این محله با قیمت مناسب و متناسب با بودجه خود پیدا کنید ، زیرا قیمت آپارتمان در آزادشهر تهران طیف گسترده ای دارد. جهت کسب اطلاع از به روز ترین قیمت ها با کارشناسان املاک منطقه در ارتباط باشید

 

پروژه های پیش فروش در حال ساخت تعاونی کاشانه همت در نزدیکی آزادشهر

تعاونی مسکن سازان کاشانه همت در حال ساخت ۳ پروژه در نزدیکی آزاد شهرم میباشد  ، به ترتیب این پروژه ها با نام های : برج سران مروارید شهر ، پارک مسکونی سران ، برج سران حکیم میباشد ، تمامی پروژه های تعاونی کاشانه همت با بهترین متریال روز ساخته خواهد شد و به صورت لوکس طراحی و ساخته میشود ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پروژه های تعاونی کاشانه همت میتوانید با ما تماس گرفته و کسب اطلاعات کنید

شماره تماس تعاونی کاشانه همت

شماره تماس تعاونی کاشانه همت

4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

avatar
محمد رحمتی

سلام قیمت مسکن رو شما توی این منطقه دارید چقدر هست ؟

2021-07-06 07:25:42
  • hemat-admin

    سلام خیر متاسفانه ، شما باید قیمت رو از مشاوران املاک این منطقه بپرسید

    2021-07-06 07:30:45
avatar
حسین محمدی

آیا شما پروژه ای در ورآورد دارید ؟

2021-07-05 08:26:08
  • hemat-admin

    سلام خیر ، شما میتوتید در صفحه ای پروژه ها ، اطلاعات تمامی پروژه های تعاونی رو مشاهده

    2021-07-06 08:09:05