02144761201تماس مستقیم با تعاونی
شهرک شهید باقری

معرفی شهرک مسکونی شهید باقری منطقه ۲۲

شهرک مسکونی شهید باقری

شهرک شهید باقری یکی از شهرک های دنج و قدیمی با سابقه ۲۰ سال در منطقه ۲۲ و غرب تهران است. این شهرک مسکونی در نزدیکی آبشار تهران واقع شده است و دارای بسیاری از امکانات و همچنین آب و هوای مناسب است. شهرک شهید باقری در شمال دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر و غرب شهرک نمونه واقع شده است. جنوب شهرک باقری به موازات بزرگراه خرازی واقع شده و از شمال به کوهپایه ها و آبشارهای تهران منتهی می شود. زمان ساخت برخی از مناطق این شهرک مربوط به ۲۰ سال پیش است ، بنابراین دارای دو نوع بافت قدیمی و جدید است.

نمای شهرک شهید باقری

نمای شهرک شهید باقری

با توجه به تاریخچه این شهرک و زمان ساخت آن ، بافت قدیمی شهرک شهید باقری دارای آپارتمان های ۴ و ۶ طبقه است که فقط آپارتمان های ۶ طبقه از آنها آسانسور دارند. این قسمت از شهر در مجموع شامل ۵۰۰ بلوک مسکونی است. بافت جدید شهرک شهید باقری ، که شامل ۳ برج تازه تأسیس است ، دارای ۱۲ برج ۱۲ تا ۲۰ طبقه در ۶ سال ساخته شده است. برج های این مجموعه دارای سند نیز می باشد که برای مالکین و خریداران آن بسیار حائز اهمیت است.برجهای سماع که در فاز دوم شهرک شهید باقری نیز معرفی می شوند توسط تعاونی سپاه ساخته شده اند. این بخش در مجموع از ۱۲ برج تشکیل شده است که هر برج دارای ۱۵ تا ۲۰ طبقه است. طراحی این مجموعه به گونه ای است که برج ها به دو دسته تقسیم می شوند و بین آنها امکانات رفاهی و مسجد ساخته شده است و دسترسی به آنها برای کلیه برج ها به راحتی فراهم شده است.برج های این مجموعه نیز دارای سند هستند و مانند برج های شهرک شهید باقری از برج های مستند منطقه ۲۲ هستند.

دسترسی ها و امکانات شهرک شهید باقری

از جمله راههای اصلی ارتباط با این شهرک می توان بزرگراه شهید خرازی و بزرگراه تهران – کرج را نام برد که دسترسی بسیار مناسبی برای این شهرک است. علاوه بر این ، همانطور که گفتیم ، شهرک شهید باقری در مجاورت آبشار تهران است و از قسمت ورودی آبشار می توان به قسمت شمالی شهر دسترسی داشت.در غرب شهید باقری مجموعه هزار و یک شهر (بزرگترین مجموعه تفریحی خاورمیانه) و مجتمع بزرگ ایران مال (بزرگترین مرکز خرید در خاورمیانه) واقع شده است.

نمای شهرک شهید باقری

نمای شهرک شهید باقری

شهرداری تهران ، منطقه ۲۲ نیز در این شهرک واقع شده است که از مزایای این مجموعه است. بیمارستان دکتر سمیعی و بیمارستان تریتا نیز فاصله کمی از این شهر دارند. شهرک شهید باقری دارای خیابان ها و معابر شهری است که در طول آنها شاهد مساجد ، نانوایی ها ، واحدهای تجاری و مراکز خرید هستیم.علاوه بر این ، یکی از بهترین ویژگی های این شهرک چشم انداز زیبای آن است که چشم انداز بسیار خوبی از دریاچه خلیج فارس ، آبشار تهران و بزرگراه همت دارد.

همین مجاورت با دریاچه و همچنین مجاورت با آبشار تهران باعث شده است که این شهرک از آب و هوای بسیار مطلوبی برخوردار باشد. به طور کلی ، این پرونده در کنار مزایای دیگر ، شهرک شهید باقری را به یکی از سکونتگاه های ایده آل برای زندگی در منطقه ۲۲ تبدیل کرده است.

تعاونی کاشانه همت

معرفی شهرک شهید باقری

نام و دلیل نامگذاری این محله چیست؟

شهرک شهید باقری یکی از شهرهای شناخته شده منطقه است و ایجاد شهرداری منطقه در این شهرک و احداث بیمارستان مغز و اعصاب در آن و مجاورت شهرک با دریاچه شهدای خلیج فارس باعث بیشتر شدن آن شده است. محبوب. بیش از ۱۰ سال است که این شهرک به نام سردار شهید حسن باقری که یکی از چهره های برجسته و نوابغ جنگ ایران و عراق است ، نامگذاری شده است.

خیابان های شهرک شهید باقری

خیابان های شهرک شهید باقری

بافت و قیمت آپارتمان در شهرک شهید باقری

منطقه ۲۲ به دلیل مساحت ساختمانی خاص و تعداد آپارتمان ها و واحدهای خاص ، جمعیت رو به رشدی دارد و ساخت و سازهای جدید روز به روز در حاشیه بزرگراه همت انجام می شود و در نتیجه کل جمعیت منطقه افزایش می یابد. از نظر قیمت ، خانه ها دارای دامنه قیمت متوسط ​​رو به بالا هستند و بسته به متراژ و تغییرات داخلی خانه ها ، از هر متر ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان معامله می شوند.

نمای شهرک شهید باقری

نمای شهرک شهید باقری

دسترسی ها و خیابان های مهم این محله چیست؟

بزرگراه شهید خرازی یکی از اصلی ترین مسیرهای دسترسی به شهرک است که از تقاطع بزرگراه شهید همت و بزرگراه آزادگان آغاز می شود. این بزرگراه چهارده کیلومتر از محله زیبا دشت و دهکده المپیک عبور می کند و از شمال شهرک شهید باقری از تقاطع بلوار پژوهش می گذرد. اما باید توجه داشت که دسترسی به قسمت شمالی این شهرک نیز از ورودی آبشار تهران انجام می شود. .

بوستان شهرک شهید باقری

بوستان شهرک شهید باقری

معرفی مراکز آموزشی و فرهنگی شهرک شهید باقری

خوشبختانه با توجه به رشد جمعیت شهرک شهید باقری ، مکان مدرسه در طرحهای پیشنهادی این محله در نظر گرفته شده است و یکی از نقاط قوت این محله دسترسی مناسب به مدارس مختلف برای مقاطع مختلف تحصیلی برای آقایان و دانشجویان دختر و ساکنان محله های اطراف. آنها همچنین برای گرفتن مدرسه مناسب به این محله می روند. دانشگاه پیام نور ، حوزه علمیه و مدارس شهرک شهید باقری از دوره پیش دبستانی تا دبیرستان به عنوان مراکز آموزشی این شهرک فعالیت می کنند. از دیگر مراکز فرهنگی-آموزشی می توان به خانه محله شهید حسن باقری اشاره کرد که بسیاری از فعالیت های آن از جمله هنر ، قرآن و سایر کلاس ها در آن برگزار می شود.

اماکن تفریحی شهرک شهید باقری

اماکن تفریحی شهرک شهید باقری

مراکز خرید اصلی محله شهید باقری کجاست؟

ساکنان این محله می توانند برای تهیه مایحتاج روزمره خود به سوپرمارکت هایی که در شهرک یا میدان تره بار که در شمال غربی شهر واقع شده است مراجعه کنند. این میدان از نظر وسعت و محبوبیت به عنوان یکی از میادین اصلی منطقه ۲۲ معرفی شده است.

مراکز دولتی موجود در شهرک شهید باقری

محله شهید باقری فاقد مراکز مهم دولتی مانند بانکها ، مخابرات ، برق و ایست بازرسی و دفاتر مهم دولتی است. ساکنان این محله برای انجام کارهای مربوطه ، به ویژه شهرک راه آهن ، تنها مرکز مهم دولتی در این محله ، به شهرهای اطراف می روند. شهرداری منطقه ۲۲ در شمال شهر واقع شده است.

مساجد شهرک شهید باقری

تنها مرکز مذهبی شهرک باقری مسجدالنبی است که در مرکزی ترین نقطه محله واقع شده است و کلیه امور مذهبی مانند برگزاری اعیاد ، مجالس عزاداری و اقامه نماز روزانه در این مسجد انجام می شود.

مسجد شهرک شهید باقری

مسجد شهرک شهید باقری

بیمارستان های نزدیک به شهرک شهید باقری

بیمارستان پرفسور سمیعی

اگر می خواهیم به یکی از مراکز درمانی معتبر در این محله اشاره کنیم ، باید کلینیک شهید باقری را معرفی کنیم که در این شهر فعالیت می کند و یکی دیگر از مراکز مهم پزشکی مغز و اعصاب پروفسور سمیعی است که در نزدیکی شهر و ضلع شرقی آن در حال ساخت است. . همچنین ساکنان این محله می توانند برای استفاده از امکانات بیمارستان و خدمات گسترده تر به بیمارستان تریتا واقع در بزرگراه همت بعد از شهرک نمونه مراجعه کنند.

 

مراکز درمانی نزدیک به شهرک شهید باقری

مراکز درمانی نزدیک به شهرک شهید باقری

بیمارستان تریتا

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی تریتا در زمینی به مساحت حدود ۶۰۰۰ متر مربع و زیربنای بیش از ۲۰،۰۰۰ متر مربع در ۱۸ طبقه در غرب تهران ساخته شده است. این بیمارستان برای ۲۰۰ تخت بیمارستانی طراحی شده است که قابل افزایش است.

مراکز درمانی نزدیک به شهرک شهید باقری

مراکز درمانی نزدیک به شهرک شهید باقری

امکانات تفریحی نزدیک به شهرک شهید باقری

تعدادی پارک محلی کوچک در این شهر وجود دارد که برای سرگرمی شب کودکان مناسب است. نزدیکترین مکانهای تفریحی به این شهرک آبشار تهران در ضلع شرقی و دریاچه خلیج فارس در ضلع جنوبی این شهرک هستند. از مجموعه ورزشی الزهرا (س) وابسته به شهرداری تهران نیز می توان به عنوان تنها مکان ورزشی در این شهر نام برد.

نزدیکی دریاچه چیتگر به شهرک شهید باقری

نزدیکی دریاچه چیتگر به شهرک شهید باقر

لازم به ذکز است که تعاونی مسکن سازان کاشانه همت در نزدیکی شهرک شهید باقری در حال ساخت سه پروژه مسکونی با نام های سران ۱ ، سران ۲ و سران ۳ میباشد ، که تمامی این پروژه ها به صورت پشیفروش مییاشد ، جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پیش فروش های منطقه ۲۲ میتوانید این مقاله را مطالعه فرمایید ، برای برقراری ارتباط با تعاونی مسکن سازان کاشانه همت از طریق شماره تماس های تعاونی با ما در ارتباط باشید.

4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

avatar
محمد رحمتی

سلام قیمت مسکن رو شما توی این منطقه دارید چقدر هست ؟

2021-07-06 07:25:42
  • hemat-admin

    سلام خیر متاسفانه ، شما باید قیمت رو از مشاوران املاک این منطقه بپرسید

    2021-07-06 07:30:45
avatar
حسین محمدی

آیا شما پروژه ای در ورآورد دارید ؟

2021-07-05 08:26:08
  • hemat-admin

    سلام خیر ، شما میتوتید در صفحه ای پروژه ها ، اطلاعات تمامی پروژه های تعاونی رو مشاهده

    2021-07-06 08:09:05