02144761201تماس مستقیم با تعاونی
تعاونی کاشانه همت

معرفی شهرک دانشگاهی صنعتی شریف

شهرک دانشگاه صنعتی شریف

شهرک دانشگاه صنعتی شریف در منطقه ۲۲ شهر تهران واقع در ناحیه ۳ ان قرار دارد که در سال ۱۳۵۲ شمسی تعدادی از کارکنان و اساتید دانشگاه صنعتی شریف تصمیم گرفتند منطقه ای دور از شلوغی و ازدحام شهر را برای گذران زندگی انتخاب کنند؛واینگونه تصمیم به احداث شهرک دانشگاه صنعتی شریف در محدوده ورداورد شمالی گرفته شد.میانگین مدرک تحصیلاتی افراد ساکن در شهرک لیسانس میباشد.

شهرک دانشگاه شریف

شهرک دانشگاه شریف

این شهرک از شمال به بزرگراه شهید همت و شهید خرازی و از غرب به تعاونی مسکنراه آهن از جنوب به پروژه آینده و از شرق به بلوار شهید اردستانی محدود شده است.هوای پاک و مساعد و دسترسی آسان به بزرگراه همت و ایستگاه مترو وردورد در سالهای اخیر منجر به افزایش چشمگیر ساخت و ساز و قیمت در این شهرک مسکونی شده است. از خیابان ها و کوچه های شهرک دانشگاه شریف می توان به خیابان های تهران ، همدان ، بهار، گلستان اشاره کرد.

از مکانهای شناخته شده این شهر می توان به مسجد امام حسین (ع) و پارک الغدیر اشاره کرد. ساکنان کوچه بهار یکی از قدیمی ترین ساکنان منطقه هستند.شهرک دانشگاه شریف مکانی از نظر فرهنگی و علمی برای سازندگان و ساکنان آن بود و به همین دلیل ساخت آن توسط هنرمندان برجسته در زمینه معماری و بر اساس اصول دیدگاه های عالی در برنامه ریزی شهری مانند کلود لووی ساخته شده است. استراوس ، پیر روپتکین و برنارد چومی و … ساخته می شوند.

طراحی شهرک دانشگاه صنعتی شریف

شهرک دانشگاه شریف

شهرک دانشگاه شریف

طراحی این شهرک با ویژگی های بصری بی نظیر ، ریشه در معماری اسپانیا ، ترکیه و … و ریشه های هنر ایرانی ، با مناظر کوهستانی منطقه هماهنگی بی نظیری دارد. ویژگی دیگری که ساخت این شهرک را متمایز می کند شعاری بود که طراحی شهرک بر اساس آن تأمین می شد ، نیازها و راحتی و هماهنگی بود. بر این اساس ، از استحکام ، نرمی و انسجام نماد اصلی این شهر ، یعنی کوه ، در ساخت آن بسیار استفاده شده است.

قیمت آپارتمان دانشگاه صنعتی شریف در تهران

شهرک دانشگاه شریف

شهرک دانشگاه شریف

با توجه به طبقه تحصیل کرده و نجیب ساکن در این شهرک که طراحی ویژه آنها بر اساس نیازهای این طبقه بنا شده است ، محدوده قیمت نسبتاً بالایی برای آپارتمانهای آن در نظر گرفته شده است. هوای بسیار خوب و دسترسی خوب این شهر به بزرگراه مانند همت از دیگر دلایل افزایش قیمت مسکن در این منطقه است. با این حال ، ویژگی های متمایز این شهرک ، تمایل مردم برای زندگی در این منطقه را افزایش داده است و در نتیجه ، ساخت و سازها در این منطقه رشد چشمگیری می کند.

دسترسی

این شهرک با بزرگراه های شهید همت و شهید خرازی آغاز می شود و از جنوب به پروژه آتیس ساز ختم می شود. در همان زمان ، ضلع شرقی آن توسط بلوار شهید اردستانی و ضلع غربی آن توسط تعاونی مسکن راه آهن محدود شده است. این منطقه که تقریباً در حومه شهر و به دور از هیاهوی خیابانهای اصلی تهران واقع شده ، انتخاب بسیار خوبی برای زندگی آرام است.

امکانات

شهرک دانشگاه شریف

شهرک دانشگاه شریف

با توجه به ساختار این شهرک ، کلیه امکانات رفاهی در داخل شهرک موجود است و در عین حال ، فضای منسجم و همسایگان خونگرم و متفکر از موارد قابل توجه در این شهرک است. مغازه های شهر نیازهای شما را برای خرید انواع کالاها و پیاده روی عصرانه برآورده می کنند. با توجه به نیاز خانواده های ساکن در شهرک به مدارس ، برای فرزندان آنها ، وجود مدارس مختلف با سطح بالا یکی دیگر از موارد مطلوب برای زندگی در این شهرک است.

مکان های مورد علاقه

از جاذبه های شهر دانشگاه صنعتی شریف می توان به مراکز تجاری لوکس و بزرگ مانند ایران مال ، آرتمیس ، مال و رزمل اشاره کرد که علاوه بر بسیاری از مغازه های تجاری ، کافه ها و رستوران ها ، ورزش و سایر امکانات. همچنین گنجانده شده است. مغازه های تجاری منطقه وردورد در مجاورت این منطقه نیز رضایتمندی نیازهای ساکنان را تسریع می کنند.

کاشانه همت

2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

avatar
مهدی سرلک

عالی بود, شما توی این شهرک هم پروژه دارید؟

2021-01-31 21:35:03
  • hemat-admin

    با سلام و احترام ، در شهرک سرو آزاد خیر ، اما در نزدیکی این محله پروژه های دیگری از تعاونی کاشانه همت موجود ا ست.

    2021-02-01 07:46:15