02144761201تماس مستقیم با تعاونی
تعاونی مسکن منطقه 22

تعاونی مسکن

شرکت تعاونی مسکن چیست؟

پروژه تعاونی مسکن سازان کاشانه همت

پروژه تعاونی مسکن سازان کاشانه همت

شرکت تعاونی مسکن ، شرکتی است که بین اشخاص حقیقی،برای فعالیت در امور مربوط به تولید و توزیع،در جهت اهداف مصرح در قانون بخش تعاونی ،تشکیل می شود.هدف اصلی این شرکت ها کمک به بهبود وضع اقتصادی و رفاه شرکاء و تامین حوائج و نیازمندی های مخصوص آن ها است و معمولاَ در مواقعی بیشتر تشکیل می شود که وضع اقتصادی آشفته و نامساعد باشد و بعلت تورم و گرانی قدرت خرید مردم کم است و لذا برای ارائه خدمات و تولید و امکانات رفاهی،اقشار کم درآمد را تحت پوشش خود قرار می دهد.

یکی دیگر از شرکت های تجاری شرکت های  تعاونی است که هدف آن با سایر شرکت هایی که تاکنون درباره ی آن ها صحبت شد فرق می نماید زیرا هدف شرکت های سهامی عام و خاص و نسبی و غیره فعالیت به منظور سود و بهره دهی بیشتر است در صورتی که هدف اصلی شرکت های تعاونی کمک به بهبود وضع اقتصادی و رفاه شرکاء و تامین حوائج و نیازمندی های مخصوص آن ها است.

هدف از تشکیل تعاونی مسکن

تعاونی مسکن

تعاونی مسکن

در قانون اساسی بخشی از متن اختصاص پیدا کرده به افراد آسیب پذیر و کم درآمد ، که بخشی از نیاز این افراد مسکن میباشد ، با تشکیل تعاونی ها اقداماتی برای این اقشار صورت پذیرفته که در بسیاری از مناطق شهر و حتی شرستان ها و روستاها قابل رویت می باشد.

تعاونی های مسکن واحد های مسکونی را با قیمت تمام شده مصالح و قیمت واقعی خرید در اختیار پرسنل و اعضای خود قرار می دهند ، به افرادی که از تعاونی ها خرید میکنند(عضو) گقته میشود ، این افراد با پرداخت اقساط مشخص شده از سوی تعاونی پس از مدتی صاحب خانه می شوند و البته با قیمت تمام شده ، بعضا اعضاء به هر دلیلی اقدام به واگذاری و فروش حق عضویت خود می کنند که بجز مبلغ واریزی به تعاونی مسکن مبلغی را از خریدار جداگانه اخذ میکند که به مبلغ در اصطلاح (امتیاز)میگویند
این امتیازها عموما در دفاتر مشاور املاک اطراف مناطق در حال ساخت پروژه تعاونی ها یافت میشود و معامله میشوند.

تعاونی مسکن منطقه ۲۲ تهران

نظام جمهوری اسلامی ایران ، منطقه۲۲تهران را که زمانی میدان تیر و پادگانهای نظامی بود را به عنوان مرکز توسعه مسکن ارزان قیمت انتخاب و بخشی از پادگانهای نظامی را تخلیه و به خارج از شهر انتقال داد و در مدت زمان کوتاهی جهت ساخت این منازل اقدام و شهرک گلستان و منطقه چیتگر و مرواریدشهر را به رشد و توسعه شهری هدایت و تبدیل کرد. امروز نیز این رسالت ادامه دارد و تعداد تعاونی هایی که در این امر مهم فعالیت دارند هر روز رو به افزایش است.

چگونه یک تعاونی مسکن معتبر را بشناسیم ؟

 

تعاونی مسکن سازان کاشانه همت

جهت شناخت یک تعاونی مسکن معتبر نیاز است که اطلاعاتی در خصوص تعاونی به دست آوریم اطلاعاتی نظیر :

ریشه و سوابق کاری موسسین تعاونی مسکن

این امر بدین معناست که اطلاعاتی در خصوص اعضای هیئت مدیره پروژه

رضایت سهامداران و اعضای تعاونی مسکن

همیشه سهامداران و اعضای یک تعاونی خوب و موفق، از عملکرد تعاونی رضایت دارند و در جریان پیشرفت پروژه هستند. کافی است از فروشنده یا فروشندگان امتیاز یا سهام یک پروژه تحقیق کنید که به چه دلیل قصد فروش سهام یا امتیازشان را دارند. اگر فروش به دلیل نیاز فوری به پول یا نقل مکان به شهری دیگر و یا هر عذر موجه دیگری باشد، پروژه مشکلی ندارد و فروشنده به بیان روشن اعلام می کند که از عملکرد تعاونی راضی است اما اگر تعاونی مشکل دار باشد فروشنده در لابلای حرفهایش به آن مشکلات اشاره خواهد کرد.

نوع قرارداد و شیوه نقل و انتقال تعاونی مسکن

نوع قرارداد و شیوه نقل و انتقال یک تعاونی خیلی مهم است و باید براساس قانون نقل و انتقال پیش فروش باشد. به این معنی که اگر سازنده شخصی باشد دفترخانه اسناد رسمی باید پیش سند صادر کند، اما سازنده های تعاونی یک وکالتنامه و اقرارنامه رسمی را دفترخانه منعقد می کند و دفترچه مالکیت واحد را پس از استعلام از واحد مالی و حسابداری، در دفتر تعاونی نقل و انتقال می شود. هر روشی غیر از این راه، نشان از ناسالم بودن تعاونی می دهد و اصلا توصیه نمی شود.

سیاست های حفظ ارزش امتیاز در بازار

هر هیئت مدیره ای باید بتواند قیمت امتیازهای خود را در بازار کنترل کند و نبض بازار را در دست بگیرد. به این صورت که با ارزش گذاری و مدیریت صحیح بر فروشندگان امتیازها، خرید و فروش امتیازهای پروژه خود را در دست بگیرد و اجازه ندهد ارزش سهام ها یا امتیازهایش در بازار پایین بیاید. یک تعاونی خوب باید برای اعضای خود ارزش قائل باشد و سود و زیان اعضا را سود و زیان خود بداند. تعاونی مسکن سازان کاشانه همت به عنوان اولین تعاونی مسکن در سطح کشور تیم تایید و نظارت بر قیمت نقل و انقالات را دارا میباشد.

تعاونی مسکن سازان کاشانه همت

تعاونی کاشانه همت

تعاونی مسکن سازان کاشانه همت به عنوان یک شرکت تعاونی مسکن در حوزه ساخت ساختمان‌های لوکس در منطقه ۲۲ تهران فعالیت می‌نماید. این تعاونی در جهت پیشبرد اهداف و تحقق چشم انداز خود و با اعتقاد به ارزش‌ها و استاندارد‌های معمارانه، مسائل زیست محیطی، کیفیت فنی و رعایت الزامات مربوط به ساختمان‌های لوکس، تلاش دارد گام‌هایی موثر در زمینه کسب رضایت اعضای خود بردارد. به همین منظور این گروه با نگاهی بنیادین تر به مساله سبک زندگی و تاثیر کیفیت فضای مسکونی بر شیوه زندگی تلاش دارد گونه ای از معماری مسکونی را به مشتریان خود عرضه دارد که علاوه بر تامین فضایی برای جاری شدن شیوه زندگی مدرن و درخور شهروندان امروزی، از ریشه‌ها و زمینه‌های فرهنگی و جغرافیایی خود نیز به دور نباشد.

 

به همین منظور تعاونی کاشانه همت با استفاده از تجارب گذشته و رویکرد جدید در نظر دارد به طور مجدانه مساله هویت ایرانی و هویت مدرن ایرانی را در طراحی و ساخت پروژه‌های خود بکار گیرد. تعاونی مسکن سازان کاشانه همت تاکنون در قالب یکی از پروژه های در حال ساخت این تعاونی میتوان پروژه مسکونی سران مروارید شهر و پروژه پارک مسکونی سران را نام برد.

 

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *